Sekcja turystyczna

Kto jest na stronie?

Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości 

Licznik odwiedzin

Odsłon : 87914
PDF Drukuj Email

ODBIÓR ZAŚWIADCZEŃ

Serdecznie zapraszamy tegorocznych absolwentów po odbiór zaświadczeń z egzaminu ósmoklasisty

w dniu 31 lipca (piątek) na godzinę 9.30.


KONKURSY PROFILAKTYCZNE "BEZPIECZNE WAKACJE"

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursch pod hasłem "Bezpieczne Wakacje 2020".
Wszelkie informacje o konkursach dostępne tutaj.

Życzymy udanych i bezpiecznych wakacji!


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Ze względu na obecną sytuację, serdecznie zapraszamy dzieci do odbioru świadectw dnia 26.06.2020 r.

Na godzinę 10.30 zapraszamy dzieci z przedszkola oraz klasy I i III.

Na godzinę 12.00 (po mszy) zapraszamy dzieci z klas V - VIII.

O godzinie 11.00 odbędzie się Msza Święta z okazji zakończenia roku szkolnego.

Serdecznie zapraszamy do galerii.


EGZAMIN ÓSMOKLASISTY - WAŻNE INFORMACJE

Terminy egzaminu

 

JĘZYK POLSKI (120 minut, 180 minut czas wydłużony)

16 czerwca 2020 (wtorek) godz. 9.00

MATEMATYKA (100 minut, 150 minut czas wydłużony)

17 czerwca 2020 (środa) godz. 9.00

JĘZYK ANGIELSKI (90 minut, 135 minut czas wydłużony )

18 czerwca 2020 (czwartek) godz. 9.00

31 LIPCA 2020 - ogłoszenie wyników egzaminu ósmoklasisty

 

Egzamin ósmoklasisty – praktyczne wskazówki

PAMIĘTAJ!!!

 • obowiązek zakrywania ust i nosa do momentu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej oraz każdorazowo, kiedy w sali egzaminacyjnej do zdającego podchodzi członek zespołu nadzorującego, aby odpowiedzieć na zadane przez niego pytanie, lub kiedy zdający opuszcza salę egzaminacyjną
 • w trakcie oczekiwania na wejście do szkoły i sali egzaminacyjnej zachowaj odstęp min. 1,5 metra od innych zdających oraz miej zakryte nos i usta
 • przed wejściem do szkoły pamiętaj o zdezynfekowaniu dłoni specjalnym płynem
 • w trakcie trwania egzaminów, na teren szkoły mogą wejść tylko zdający uczniowie oraz pracownicy szkoły
 • jeśli potrzebujesz, możesz wziąć małą butelkę wody (wówczas trzeba ją postawić obok nogi stolika)
 • Bądź na czas – codziennie egzaminy zaczynają się o godzinie 9.00, ale pamiętaj, że trzeba być wcześniej. O godzinie 8.30 zaczyna się wchodzenie do sal. Zajmij miejsce według wylosowanego numeru
 • Nie zapomnij zabrać potrzebnych przyborów – długopis z czarnym atramentem (warto mieć drugi w zapasie), w drugi dzień zabierz również linijkę
 • Zawsze zapoznaj się z instrukcją wydrukowaną na pierwszej stronie arkusza egzaminacyjnego
 • Sprawdź poprawność numeru PESEL na otrzymanej naklejce
 • Pamiętaj, aby zakodować swoją pracę – zapisz swój trzyznakowy kod, numer PESEL oraz umieść otrzymane naklejki
 • Pamiętaj, aby przenieść odpowiedzi do zadań zamkniętych na kartę odpowiedzi* Po zakończeniu podstawowego czasu jest na to 5 dodatkowych minut
 • Postaraj się wykorzystać cały czas przeznaczony na pisanie egzaminu
 • Przed  i po egzaminie słuchaj uważnie poleceń nauczyciela
 • Ubierz się elegancko, lecz wygodnie – nie pozwól aby zbyt wysokie buty lub niewygodny strój krępowały Twoją swobodę ruchów

 

ZABRONIONE!!!

 • zakaz kontaktowania się z innymi zdającymi (np. podanie ręki na przywitani, uściski)
 • NIE dotykaj dłońmi okolic twarzy, zwłaszcza ust, nosa i oczu, a także przestrzegaj higieny podczas kaszlu i kichania(zakrywanie ust zgięciem łokcia)
 • zakaz gromadzenia się w grupach, np. aby podzielić się między sobą wrażeniami po egzaminie
 • NIE pożyczaj  przyborów od innych zdających
 • NIE zabieraj ani nie korzystaj z kalkulatora oraz słownika
 • NIE przynoś ani nie używaj żadnych urządzeń elektronicznych czy telekomunikacyjnych (np. telefon komórkowy, smartfon, tablet, odtwarzacz mp3, itp.)
 • Pracuj samodzielnie i nie zakłócaj przebiegu egzaminu
 • NIE opuszczaj sali egzaminacyjnej
 • NIE opuszczaj wylosowanego miejsca
 • W ŻADEN sposób nie porozumiewaj się z innymi zdającymi
 • NIE wypowiadaj uwag i komentarzy
 • NIE zadawaj żadnych pytań dotyczących zadań egzaminacyjnych

Wskazówki zapisane kolorem czerwonym, zostały wprowadzone według wytycznych CKE w związku z pandemią koronawirusa w Polsce.

W przypadku niesamodzielnej pracy, zakłócania przebiegu egzaminu, prób komunikowania się z innymi uczniami, posiadania i używania niedozwolonych urządzeń telekomunikacyjnych  EGAZMIN MOŻE ZOSTAĆ PRZRWANY I UNIEWAŻNIONY!!!

*Osoby korzystające z dostosowania warunków w trakcie egzaminu nie mają obowiązku przenoszenia odpowiedzi na kartę odpowiedzi.


KONSULTACJE DLA UCZNIÓW KLASY 8


Drodzy uczniowie klasy 8!

Zachęcamy do wzięcia udziału w konsultacjach, króre będą odbywały się w budynku szkoły od poniedziałku 25 maja według grafika:

poniedziałek - godz. 9-11 - J.Wójcik, 11-12 - J.Januszek
wtorek  -          godz. 9-10 - M. Bysiewicz, 10-11 - S. Haligowska (historia/WOS)
środa -              godz. 9-11 - A. Pelczar, 11-12 - M. Jurasz
czwartek -       godz. 9-11 - M. Lepak, 11-12 - D. Ozga
piątek -            godz. 9-10 - S. Haligowska (doradztwo zawodowe), 10-11 - P. Śliwa


OBOWIĄZEK ZDALNEGO NAUCZNIA

Szanowni Rodzice!

W związku z zawieszeniem zajęć do dnia 10 kwietnia 2020r. zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020r., informuję, że od 25 marca 2020r. został wprowadzony obowiązek zdalnego nauczania. Nauczyciele będą pracować zgodnie z tymczasowym rozkładem zajęć, który podadzą poszczególnym klasom za pomocą e-dziennika. Proszę o dopilnowanie systematycznej pracy dzieci, gdyż nauczyciele mają obowiązek oceny ich pracy. Dlatego też proszę o odsyłanie zleconych zadań (tylko tych, o które zostaną poproszone).

Proszę poinformować dzieci, że kolejność wykonywania lekcji nie ma znaczenia, również pora dnia. Należy tak rozkładać pracę przy komputerze, aby nie pracować non stop kilka godzin z rzędu. Trzeba robić przerwy na odpoczynek, rozkładać pracę na kilka etapów.

W razie jakichkolwiek pytań czy problemów proszę kontaktować się za pomocą dostępnych środków komunikacji lub na adres e-mailowy szkoły – Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Sławomir Tęczar

Dyrektor SP w Jaszczurowej


INFORMACJA DLA UCZNIÓW I RODZICÓW!

PROSIMY UCZNIÓW I RODZICÓW O CODZIENNE SPRAWDZANIE WIADOMOŚCI W SYSTEMIE LIBRUS!

Nauczyciele na bieżąco będą przesyłać treści poszczególnym klasomi z różnych przedmiotów do samodzielnego zrobienia w domu poprzez moduł "Wiadomości". W razie problemów z logowaniem prosimy o kontakt z uczniami z tej samej klasy poprzez komunikatory internetowe (Messenger, e-mail, Facebook) i dopytanie się co jest do zrobienia.

Zalecamy logowanie się ze strony https://portal.librus.pl/rodzina na laptopie lub komputerze stacjonarnym.

Jeżeli uczeń zapomniał hasła to każdy rodzic na swoim koncie Synergia (konto rodzica) może wygenerować nowe hasło dla ucznia (górne menu -> Uczeń -> Informacje -> Konto ucznia i kliknąć "Generuj nowe hasło). W tym miejscu widoczny jest również login konta ucznia. Czynności tej nie można dokonać z poziomu aplikacji mobilnej zainstalowanej np. na telefonie.

W sytuacji gdy zarówno rodzic jak i uczeń zapomnieli hasła możliwe jest skorzystanie z funkcji "Przypomnij hasło", która dostępna jest w widoku formularza logowania do systemu Synergia. Warunkiem jest to, że uczeń uzupełnił wcześniej swój adres mailowy w ustawieniach konta. Rodzic podawał maila przy pierwszym logowaniu.

W sytuacji gdy zarówno rodzic jak i uczeń zapomnieli loginu i hasła to prosimy o kontakt mailowy w celu wygenerowania nowych loginów na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


INFORMACJA DLA UCZNIÓW I RODZICÓW!

EDUKACJA ON-LINE

Od poniedziałku zachęcamy do nauki na platformach edukacyjnych. Znajdziecie tam zadania, ćwiczenia, zabawy i quizy z różnych dziedzin na różnym poziomie edukacyjnym.

Apelujemy do rodziców aby dopilnowały, żeby dzieci pozostały w domach i brały udział w zajęciach dostępnych on-line

Zapraszamy na platformy edukacyjne:

oraz na inne ciekawe strony edukacyjne:

Propozycje TVP dla dzieci - szczegóły w linku!

Propozycje dla 8-klasistów: Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowała pakiet materiałów dla 8-klasistów. Codziennie o 9:00 nowe zadania z polskiego, matematyki i angielskiego, o 15:00 - rozwiązania! Zapraszamy już od jutra, 16 marca na stronę www.cke.gov.pl #egzaminósmoklasisty #CKE #egzamin

  


ZAWIESZENIE ZAJĘĆ W SZKOLE

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Jaszczurowej informuje, że od dnia 12.03 do 25.03.2020r. zajęcia dydaktyczno-wychowawcze zostają zawieszone.

Jest to decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Szczegółowe informacje:

https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolachProśba o 1% podatku dla naszej szkoły!

Jak co roku zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o przekazywanie 1% podatku z rozliczenia rocznego za 2019 rok.
Naszym celem jest zakup pomocy szkolnych, sprzętu sportowego, organizacja darmowych wycieczek dla uczniów.
Droga przekazania darowizny w postaci 1% Państwa podatku jest prosta - wystarczy wpisać w zeznaniu podatkowym nr KRS 0000270261, natomiast w rubryce "Cel szczegółowy 1%" wpisać:
SP JASZCZUROWA 789

Zdjęcie z instrukcją wypełniania

Klikając na obraz poniżej, przeniesieni zostaniecie na stronę

umożliwiającą pobranie darmowego programu

do rozliczania, bądź rozliczenia się online!


Wszystkim wpłacającym z góry serdecznie dziękujemy!


Warsztaty "PROJEKTOR"

We środę, 19. stycznia naszą szkołę odwiedziła grupa wolontariatu studenckiego "PROJEKTOR". Studenci z Rzeszowa prowadzili dla uczniów bardzo ciekawe warsztaty z dziedzin: kryminalistyka, grafika oraz z robotyka.

Zapraszamy do galerii!!Dzień Babci i Dziadka


Zapraszamy do obejrzenia galerii fotograficznej z uroczystego dnia Babci i Dziadka, który odbył się we czwartek, 30 stycznia 2020 r. w naszej szkole.Konkurs polonistyczny

W dniu 12 grudnia 2019 r. w naszej szkole odbył się konkurs ph. "Z ortografią za pan brat!".
Swoją znajomość zasad polskiej ortografii oraz interpunkcji sprawdzali uczniowie z klas V-VI oraz VII-VIII. Organizatorem konkursu była nauczycielka Małgorzata Lepak; dokumentację fotograficzną sporządziła P. Sylwia Haligowska.
W czasie uroczystego apelu wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci - drobne nagrody ufundowane przez szkołę.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!

Zapraszamy do galerii!!


Olimpiada Olimpus w naszej szkole

14 listopada 2019 r. chętni uczniowie z klas VI-VIII Szkoły Podstawowej w Jaszczurowej wzięli udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Mitologicznej OLIMPUS. Konkurs czytelniczy poszerzył wiadomości dzieci i młodzieży na temat wierzeń religijnych starożytnej Grecji i Rzymu. 
Eliminacje odbywały się na dwóch poziomach trudności - w zależności od kategorii wiekowej uczestnika. Uczniowie przygotowywali się do konkursu w szkole (pod opieką nauczyciela języka polskiego) oraz w domu.
Olimpiady Olimpus umieszczane są w kuratoryjnych wykazach zawodów wiedzy.

Zapraszamy do galerii!!


Akademia z okazji 11 listopada

W dniu 8 listopada 2019 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji zbliżającego się święta odzyskania niepodległości przez Polskę.
W programie słowno-muzycznym uczniowie przedstawili losy naszej Ojczyzny od rozbiorów, poprzez powstania narodowe, aż po I wojnę światową i wydarzenia sprzed lat, kiedy to Rzeczpospolita, po 123 latach niewoli, odzyskała niepodległość.
Akademia stanowiła dla szkolnej społeczności ciekawą lekcję historii oraz patriotyzmu.
Uroczystość przygotowali uczniowie z klas V-VIII pod kierunkiem nauczycielki  Małgorzaty Lepak.
Na koniec cała społeczność szkolna stanęła na baczność aby wykonać hymn polski - Mazurka Dąbrowskiego - w ramach ogólnopolskiej akcji "Szkoła do Hymnu".

Zapraszamy do galerii!!


Informacja dla rodziców - Wydatki kwalifikowane

Zamieszczamy listę przykładowych wydatków kwalifikowanych dot. stypendium szkolnego. Przypominamy, że opłata na Radę Rodziców i ubezpieczenie jest wydatkiem niekwalifikowanym.
 

Lista wydatków (.doc)


Wyjście na cmentarz

W dniu 23.10.2019 r. uczniowie z klas III-VIII pod opieką nauczycieli: Małgorzaty Lepak, P. Sylwii Haligowskiej oraz Księdza Łukasza Chłopka, odwiedzili Cmentarz Parafialny przy Rzymskokatolickiej Parafii pw. Świętego Mikołaja w Brzezinach.
Zgodnie z naszą szkolną tradycją, jak również zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych, dzieci zapaliły lampki na grobach swoich bliskich Zmarłych i odmówiły modlitwę za tych, którzy odeszli.
Dzięki uprzejmości  Proboszcza parafii, Księdza Józefa Kłosowskiego oraz Księdza Katechety, Łukasza Chłopka wszyscy chętnie skorzystali  z możliwości  odpoczynku i wypicia ciepłej herbaty na plebanii w Brzezinach.

Piesza forma wycieczki pozwoliła nam zadbać o zdrowie i kondycję.

Zapraszamy do galerii!!


Warsztaty o Unii Europejskiej

W dniu 17.10.2019 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty pod hasłem "Unia Europejska&ja - RAZEM od 15 lat" - z udziałem pracownika  Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct-Rzeszów przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. W spotkaniu z Panią Ewą Nowak-Koprowicz (Liderem Zespołu Zarządzającego) uczestniczyli uczniowie z klas I i III oraz V-VIII. 
Uczniowie pozyskali cenne wiadomości na temat źródeł wiedzy o Unii Europejskiej, instytucjach unijnych i językach w krajach UE. Dowiedzieli się, jak korzystać z atrakcyjnych gier o państwach Unii Europejskiej, dostępnych na stronach internetowych, otrzymali także ciekawe materiały informacyjne. Organizatorem zajęć na terenie placówki była nauczycielka Małgorzata Lepak.
 
Zapraszamy do galerii!!

Wycieczka do Strzyżowa

W dniu 10.10.2019 r. uczniowie z naszej szkoły pojechali do Strzyżowa. Młodsze dzieci, pod opieką  Pań nauczycielek Marzeny Błoniarz i Sylwii Haligowskiej udały się do strzyżowskiego Coco Loco, gdzie wesoło spędzały czas na sali zabaw. 

Uczniowie z klas starszych wraz z nauczycielką Małgorzatą Lepak i Dyrektorem Szkoły Podstawowej w Jaszczurowej - Panem Sławomirem Tęczarem, odwiedzili siedzibę Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Strzyżowie. Tu dowiedzieli się, na czym polega praca strażaka, jak działa sprzęt służący do gaszenia ognia oraz ratowania osób poszkodowanych w wypadku komunikacyjnym. Poznali podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, z możliwością przećwiczenia swoich umiejętności. Warsztaty uatrakcyjnił pokaz sprzętu oraz symulacja wyjazdu pracowników straży do akcji gaszenia ognia.   

Wszyscy uczniowie wybrali się również do Domu Kultury „Sokół” w Strzyżowie na gościnne  występy teatru ARTENES z Wrocławia. Dzieci z klas młodszych obejrzały inscenizację pt. „Pinokio”, a uczniowie z klas V-VIII  spektakl pt. „Kochając różę”.

Wycieczka do Strzyżowa dostarczyła wszystkim wielu pozytywnych, niezapomnianych  wrażeń.
 

Zapraszamy do galerii!!


IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji ŚDTM. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to dzień symboliczny. Dzień ten ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości. W naszej szkole najpierw były przygotowania, podczas których uczniowie przypominali sobie tabliczkę mnożenia w trakcie zabaw i rozwiązywania rebusów. Potem 4 października odbyło się sprawdzanie wiedzy, czyli sprawdzanie „tabliczkowej wiedzy” podczas egzaminów. Uczniowie stali się egzaminatorami i sprawdzali znajomość tabliczki mnożenia swoich kolegów oraz dorosłych.

Zapraszamy do galerii!


Narodowe Czytanie 2019

9. wrzesnia w naszej szkole odbyło się "Narodowe Czytanie 2019". Przedszkolaki oraz uczniowie z klas I-III mieli okazję wysłuchać fragnentów polskich nowel. Aby dzień ten był dla nich bardziej atrakcyjny, mogli przebrać się za ulubioną postać z bajki.

Zapraszamy do galerii!


Rozpoczęcie roku szkolnego

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 rozpoczniemy Mszą Św. w kaplicy w Jaszczurowej 2.09.2019 o godzinie 1000 .

Po mszy udajemy się do budynku szkoły.

Serdecznie zapraszamy!

Serdecznie zapraszamy do galerii!Stypendia szkolne 2019/2020

Informacje oraz druki wniosków na stypendia szkolne 2019/2020 są dostępne w zakładce "Rada rodziców" w kategorii "Więcej informacji".
 


INFORMACJA!

Starsze wpisy ze strony startowej są przeniesione do pozycji menu: Archiwum.


 

Aktualności


Dzisiaj jest: Wtorek
11 Sierpnia 2020
Imieniny obchodzą
Aleksander, Herman, Ligia, Lukrecja,
Włodzimierz, Włodziwoj, Zuzanna, Zula

Do końca roku zostało 143 dni.
Zodiak: Lew

Losowe zdjęcie z galerii

Ile do końca roku szkolnego?

Wakacje!