Sekcja turystyczna

Kto jest na stronie?

Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości 

Licznik odwiedzin

Odsłon : 145964
PDF Drukuj Email

Zbiórka elektrośmieci!

Drodzy uczniowie i rodzice !!!

Nasza szkoła organizuje zbiórkę elektrośmieci.

ZBIERAMY: KOMPUTERY, DRUKARKI, MONITORY, TELEFONY, SPRZĘT RTV I AGD, BATERIE, AKUMULATORY, KABLE, TUSZE ATRAMENTOWE, ITP

NIE ODBIERAMY TONERÓW  I ŚWIETLÓWE.

Termin Akcji:  przynosimy do 7 marca 2023 r.

Miejsce Akcji: składamy na dolnym parkingu obok szkoły.



Wstępny nabór do Żłobka Samorządowego w Wiśniowej  !!!

25.01.2023 – 03.02.2023

Dyrektor Żłobka Samorządowego zwraca się z prośbą do rodziców dzieci urodzonych w roku 2021 i 2022, którzy chcą zapisać dziecko do placówki.

Prośba dotyczy naboru na rok szkolny 2023/2024 bardzo prosimy o szybkie złożenie wstępnego zgłoszenia.

Został ogłoszony program „Maluch plus” i możemy się starać o zwiększenie miejsc, jeżeli będzie takie zapotrzebowanie (obecnie mamy 30 miejsc).

Karta zgłoszeniowa znajduje się na stronie internetowej żłobka oraz w placówce. Dodatkowe informacje pod numerem telefonu 721 127 152,

17 3333 141.


Szkolne Jasełka

Tradycją naszej szkoły są jasełka. W tym roku zostały one wystawione 6 stycznia 2023 r. w Kaplicy pod wezwaniem Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza w Jaszczurowej. Przygotowaniami części artystycznej kierowały nauczycielki: pani Marzena Błoniarz oraz pani Sylwia Haligowska.

Tegoroczne przedstawienie (z udziałem Przedszkolaków i Pierwszoklasistów) było wyjątkowe. W pięknych, dopasowanych do ról kostiumach, nasi najmłodsi uczniowie prezentowali się doskonale. W obecności mieszkańców wsi, rodziców oraz przybyłych do kaplicy gości, dzieci wspaniale odgrywały swoje role, śpiewały kolędy i pastorałki, recytowały wierszyki o tematyce bożonarodzeniowej.

Rodzice uczniów czynnie zaangażowali się w przygotowania do uroczystości; zadbali o  dekoracje i rekwizyty budujące klimat jasełek i wzmacniające ich przesłanie.

Przedstawienie wywarło bardzo pozytywne wrażenie wśród społeczności lokalnej. Dzieci miały możliwość zaprezentowania swoich talentów i umiejętności.

Zapraszamy do galerii!!


  Kiermasz "Podaruj Serce"

W dniach od 9 do 16 grudnia 2022 r. w naszej szkole trwały przygotowania do kiermaszu świątecznego. Wykonawcami dekoracji bożonarodzeniowych byli uczniowie, rodzice oraz pracownicy obsługi. Sprzedaż ozdób odbyła się w Kaplicy w Jaszczurowej 18 grudnia 2022 r., po Mszy Św. o godzinie 9.00.

Pozyskane pieniądze zostały przekazane Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci.

Działania w ramach tego przedsięwzięcia koordynowała Pani Sylwia Haligowska.

Składamy serdeczne podziękowania za współpracę oraz duże zaangażowanie w naszą akcję charytatywną!!

Zapraszamy do galerii!


Niech w te Święta

w Waszych sercach zagości pokój,

radość i szczęście.

Niechaj maleńki Jezus Was błogosławi

w każdym dniu Nowego Roku.

Wesołych Świąt życzą:  Dyrektor Szkoły Podstawowej w Jaszczurowej, Grono Pedagogiczne, Uczniowie oraz Pracownicy Obsługi!

boe__narodzenie_3


Wigilia szkolna

Dnia 21 grudnia 2022 roku odbyła się szkolna Wigilia. Na uroczystości obecni byli nasi uczniowie, wychowawcy klasowi i nauczyciele, a także dyrektor szkoły - Pan Sławomir Tęczar. 

Zanim zasiedliśmy do stołu, wysłuchaliśmy odczytanego przez Ks. Tomasza Jordana fragmentu Pisma Świętego o Narodzeniu Pańskim, odmówiliśmy modlitwę  oraz podzieliliśmy  się opłatkiem, składając sobie nawzajem życzenia świąteczne i noworoczne. Zaśpiewaliśmy najpiękniejsze polskie kolędy. Uczniowie i nauczyciele spędzili ten dzień w wyjątkowej atmosferze. Wspólne świętowanie było wstępem do przeżywania świąt Bożego Narodzenia w rodzinnym gronie.

Dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowania szkolnej Wigilii.

Zapraszamy do galerii!!


Konkurs ortograficzny

15 grudnia 2022 r. w Szkole Podstawowej w Jaszczurowej odbył się konkurs polonistyczny, pod hasłem: Nasze potyczki z ortografią ”. Do eliminacji uczniowie przygotowywali się w domu oraz w trakcie zajęć dodatkowych. Nauczyciel języka polskiego opracował materiały konkursowe [prezentacja PowerPoint zawierająca najważniejsze zasady polskiej ortografii, z podziałem na klasy IV-VI oraz VIII].

Dzieci zapoznały się z wynikami konkursu, jak również z  zawartością  ocenionych arkuszy; na szkolnej tablicy ogłoszeń dla każdej klasy udostępniono klucze rozwiązań do zadań.

Po przerwie świątecznej zwycięzcom zostaną wręczone nagrody zakupione ze środków Szkoły Podstawowej w Jaszczurowej. Laureaci oraz uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz drobne słodycze.

W wewnątrzszkolnych eliminacjach wzięło udział 6 uczniów z klasy IV, 7 osób z klasy VI, 6 ósmoklasistów.

Organizacja i przeprowadzenie konkursu: mgr Małgorzata Lepak.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów!!

Zapraszamy do galerii!!


Szkolne mikołajki

6 grudnia 2022  roku uczniowie  z naszej szkoły  świętowali mikołajki. W tym wyjątkowym dniu, wraz z opiekunkami,  wszyscy chętni z klas 0-VIII pojechali na wycieczkę do Rzeszowa. Do stolicy województwa wyruszyliśmy autokarem. Realizację programu wycieczki rozpoczęliśmy od wizyty w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego. Tutaj wysłuchaliśmy koncertu w wykonaniu wokalistów: Mieczysława Szcześniaka i Anny Serafińskiej. Następnie udaliśmy się do kina Helios, na filmy: „Bella i Sebastian” oraz „Wielki zielony krokodyl domowy”.  Po chwilach pełnych wrażeń wybraliśmy się na wspólny poczęstunek.        

W trakcie wycieczki panowała bardzo miła atmosfera. Wyjazd zorganizowali nauczyciele: Maria Bysiewicz, Paweł Śliwa oraz Sylwia Haligowska.

Serdecznie dziękujemy firmie "Roksana" ze Strzyżowa za przekazanie pysznych słodkości dla wszystkich dzieci.

Dwa dni później (8 grudnia 2022 r.) w naszej szkole gościliśmy Świętego Mikołaja, który w asyście swoich Pomocników, odwiedził i młodszych, i starszych. Dzieci otrzymały atrakcyjne prezenty.  

Składamy serdeczne podziękowania Radzie Rodziców za zorganizowanie atrakcji mikołajkowych w naszej szkole.

Zapraszamy do galerii!!


"Podaruj Serce"

Zachęcamy do włącznia się w akcję "Podaruj Serce"!
Szczegóły na plakacie.


Zakończenie akcji "Pomóż nam przetrwać zimę"

Dziękujemy za wszystkie przekazane produkty.


Obchody Swięta Niepodległości

W dniu 14 listopada 2022 roku uczniowie naszej szkoły oddali hołd osobom zasłużonym w walce o wolność naszej Ojczyzny. Poprzez uroczystą akademię oraz wspólny śpiew uczcili pamięć tych, dzięki którym możemy teraz żyć w wolnym i niepodległym kraju.

Dodatkowo uczniowie klas 0-II uczestniczyli w lekcji historii dla najmłodszych, której celem było zapoznanie ze Świętem Niepodległości.

Na koniec odbyło się rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastycznego pt. „CZYM JEST DLA CIEBIE NIEPODLEGŁOŚĆ?”. Zostały wręczone nagrody i pamiątkowe dyplomy.

Zapraszamy do galerii!


"Szkoła Pamięta"

Pod koniec października uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami zorganizowali akcję „Szkoła Pamięta”. Z tej okazji dzieci przynosili znicze, przygotowały stroiki, które zostały zaniesione na zapomniane groby na Cmentarzu Parafialnym w Brzezinach.


Zapraszamy do galerii!


Pasowanie na ucznia

19 października 2022 r. w naszej szkole odbyło się pasowanie na ucznia. W tym szczególnym dniu sześcioro dzieci zostało oficjalnie przyjętych do grona uczniów. Wraz z o rok starszymi kolegami i koleżankami, pierwszoklasiści przedstawili program artystyczny, złożony z wierszyków,  zagadek, piosenek i tańca. Najważniejszym momentem uroczystości było składanie ślubowania oraz samo pasowanie [wielkim ołówkiem] dokonane przez Pana Sławomira Tęczara - Dyrektora Szkoły Podstawowej w Jaszczurowej. Pierwszaki przyrzekli być dobrymi i pilnymi uczniami, rzetelnie wypełniać swoje obowiązki oraz dbać o dobre imię szkoły.  Wszyscy nowo pasowani otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz prezenty (drobne słodycze). Na uroczystość przybyli także zaproszeni Goście: Wójt Gminy Wiśniowa - Pan Marcin Kut, Radna Gminy Wiśniowa - Pani Renata Rymarska-Wójtowicz , Sołtys Wsi Jaszczurowa - Pani Małgorzata Ciołkosz, Panie z Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Jaszczurowej oraz rodzice pierwszoklasistów.

Zapraszamy do galerii!!


Dzień Nauczyciela

„Takie będą Rzeczypospolite,

jakie ich młodzieży chowanie"

/Jan Zamoyski/

14 października 2022 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli nauczyciele i nauczyciele -wychowawcy zatrudnieni w naszej szkole, a także pracownicy administracji, przedstawiciele Rady Rodziców oraz uczniowie.

W części oficjalnej głos zabrał Pan Sławomir Tęczar – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Jaszczurowej, który złożył serdeczne życzenia wszystkim nauczycielom, a nawiązując do pamiętnych słów hetmana Jana Zamoyskiego, podziękował za trud włożony w kształcenie i wychowanie młodego pokolenia.

W części artystycznej  uczniowie z klas VI i  VIII,  pod kierunkiem Pani Aldony Makuch, Pani Małgorzaty Żołyńskiej i Pana Pawła Śliwy, śpiewem oraz poprzez humorystyczną  inscenizację, wyrazili swoją wdzięczność i słowa uznania dla pracy nauczyciela. Sztuka teatralna wywołała uśmiech na twarzach zarówno nauczycieli, jak i uczniów.  Na zakończenie uroczystości reprezentanci Samorządu Uczniowskiego złożyli nauczycielom życzenia i wręczyli im kwiaty.

To był bardzo udany dzień. Dzięki takim uroczystościom uczymy się wzajemnego szacunku i doceniamy znaczenie trudnego zawodu nauczyciela.

 

Zapraszamy do galerii!!


SZKOLNY TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

Uczniowie z klas IV, VI i VIII, pod kierunkiem nauczycielki Małgorzaty Lepak, wzięli udział w akcji profilaktycznej ph. „Szkolny Tydzień Życzliwości”. Trwał on od 7 do 13 października 2022 r. Zadaniem uczestników było zgłoszenie propozycji, w jaki sposób można  okazywać życzliwość, uprzejmość innym osobom - w środowisku szkolnym (np. kolegom, koleżankom, pracownikom szkoły) lub poza szkołą (rodzicom, rodzeństwu, znajomym, sąsiadom, itp.).

Chętni uczniowie przedstawiali swoje pomysły na karteczkach, po czym uzupełnione blankiety wrzucali do wyłożonej na holu „Szkolnej Skrzynki Życzliwości”.

Wypełnione formularze zostały wyeksponowane w formie gazetki na korytarzu szkoły.

Zapraszamy do galerii!!


Konsultacje dla uczniów i ich rodziców

W poniższym dokumencie znajduje się harmonogram dostępności nauczycieli dla uczniów i ich rodziców. W tym czasie, odpowiednio do potrzeb, będą oni prowadzili konsultacje dla uczniów, lub ich rodziców.

Harmonogram dostępności nauczycieli


SPOTKANIE Z RODZICAMI

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców na spotkanie ogólne, które odbędzie się w poniedziałek, 12 września o godzinie 15.00 w budynku szkoły.


ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022-2023

Rok szkolny 2022/2023  rozpoczął się 1 września 2022 r. Mszą Świętą w Kaplicy w Jaszczurowej. Następnie uczniowie, rodzice i nauczyciele udali się do sali gimnastycznej. Uroczystość w naszej szkole rozpoczęła się od przemówienia Dyrektora Szkoły Podstawowej w Jaszczurowej. Pan Dyrektor serdecznie powitał wszystkich zebranych oraz złożył uczniom i nauczycielom życzenia na nowy rok szkolny. Po zakończeniu uroczystości uczniowie udali się do wyznaczonych sal na pierwsze powakacyjne spotkanie ze swoimi wychowawcami.


Bus - informacja

W piątek, 02 września bus rano będzie startował od państwa Opielowskich o godz. 7.05.

Odwozy będą o godz. 13.10 i o 14.00.


ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2022 -  1.09.2022 o godzinie 800 Msza Św. w kaplicy w Jaszczurowej.

Około godziny 900  - spotkanie w budynku szkoły.

Nie ma dowozu w tym dniu.

Serdecznie zapraszamy!


Pomoc materialna dla uczniów rok szkolny

2022/2023

Termin składania wniosków na stypendia szkolne: Wnioski mogą być składane przez rodzica, prawnego opiekuna ucznia, pełnoletniego ucznia, dyrektora szkoły lub kolegium w terminie:

od 1 do 15 września 2022r.

– od 3 do 17 października 2022r. w przypadku słuchaczy kolegiów

Uzupełnione, kompletne wnioski należy składać  w/w terminie w ZEAS Wiśniowa , Wiśniowa 76 (wrzucając do skrzynki przy drzwiach wejściowych).

Stypendium szkolne może otrzymać uczeń znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej, wynikającej z  niskich dochodów na osobę w rodzinie, w szczególności, gdy w rodzinie występuje: m.in. bezrobocie, niepełnosprawność, ciężka lub długotrwała choroba, wielodzietność (3 i więcej dzieci), brak umiejętności wypełniania funkcji opiekuńczo-wychowawczych, alkoholizm lub narkomania, rodzina niepełna, zdarzenie losowe). Kryteria (kryterium dochodowe i  kryterium trudnej sytuacji rodzinnej) powinny być spełnione łącznie.

Kryterium dochodowe na osobę w rodzinie wynosi  600,00 zł

Dochód na osobę w rodzinie obliczamy w taki sposób, że dochody netto wszystkich członków rodziny dzielimy przez liczbę osób w rodzinie.

Na dochód składają się wszystkie przychody członków rodziny z m-c sierpnia 2022r. m.in. – 

– każde wynagrodzenie netto za pracę – oświadczenie wnioskodawcy lub zaświadczenie z pracy,

– dochód z rolnictwa-ha przeliczeniowy mnożymy przez 345,00 zł i pomniejszamy o opłaconą miesięczną składkę KRUS właściciela gospodarstwa (dochody z rolnictwa bierzemy pod uwagę, gdy wielkość gospodarstwa wynosi powyżej 1ha przeliczeniowego)-nakaz podatkowy z 2022r., odcinek opłaconej skł. KRUS,

– świadczenia z pomocy społecznej wraz z dodatkami (do dochodu nie wliczamy 500+, 300+) – oświadczenie wnioskodawcy,

– emerytury, renty, alimenty – oświadczenie wnioskodawcy,

– świadczenia wypłacane z Urzędu Pracy – oświadczenie wnioskodawcy,

– dochód z pozarolniczej działalności gospodarczej (działalność gospodarcza na zasadach ogólnych- wymagane zaświadczenie naczelnika właściwego urzędu skarbowego za ubiegły rok podatkowy; -działalność opodatkowana ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych lub kartą podatkową- zaświadczenie naczelnika właściwego urzędu skarbowego zawierające jedynie informacje o formie opodatkowania, dowód opłacenia skł. ZUS oraz oświadczenie osoby o wysokości dochodu za m-c sierpień 2022.         

Dodatkowe informacje można uzyskać dzwoniąc na numer tel. 17 2775 087

Wnioski na stypenidia można pobrać tutaj: https://wisniowa.pl/edukacja/stypendia-szkolne-2022-2023/



INFORMACJA!

Starsze wpisy ze strony startowej są przeniesione do pozycji menu: Archiwum.


 

Aktualności


Dzisiaj jest: Środa
22 Marca 2023
Światowy Dzień Wody
Imieniny obchodzą
Bazylissa, Bogusław, Godzisław,
Katarzyna, Kazimierz, Paweł

Do końca roku zostało 285 dni.
Zodiak: Baran

Losowe zdjęcie z galerii

Ile do końca roku szkolnego?

 : : :  (dni:godzin:minut:sekund)